Власник, керівник

Власник, керівник постійно стикається з проблемою доступності інформації про ринки, технології, якість маркетингу. Світ стрімко змінюється, а разом із ним змінюється й агросектор: ті галузі, які ще вчора приваблювали інвесторів, сьогодні відходять на другі ролі, а ті, що зовсім нещодавно стагнували, отримують новий імпульс для розвитку. Зараз, як ніколи, важливо швидко реагувати на зміни конкурентного середовища та ринкової кон’юнктури, щоб розвиватися.

Системно про головне “Глибока Переробка Зернових – Ринки збуту 2021-2023“: з кукурудзи методом вологого помелу як основні продукти виробництва отримують крохмаль і кукурудзяну олію, як субпродукти виробництва – високоякісні корми для тварин: глютенове борошно, глютен-корми, кукурудзяний екстракт і кукурудзяний жом.

Для глибокої переробки кукурудзяний крохмаль спрямовують за одним із 4-х напрямків: оцукрювання, полімеризація, модифікація та ферментація. На виході технології оцукровування крохмалю з подальшою фізичною обробкою, може бути отримано широку низку дисахаридів, таких як декстроза, глюкоза, фруктоза, мальтоза, які представляють групу підсолоджувачів (замінники цукру). Дисахариди можуть бути використані для побудови складних молекул, на кшталт високо-фруктозних сиропів HFCS і низькокалорійних замінників цукру, або використовуватися як основна сировина для багатьох ферментаційних процесів. Наприклад, використовуючи декстрозу, отриману від глибокого перероблення кукурудзи методом оцукрювання, лідери ринку методом ферментації виробляють 11 базових життєво важливих амінокислот (їх усього 20). Паралельно швидкими темпами набирає ферментаційне виробництво вітамінів, що дасть змогу значно знизити їхню вартість і зробити вітаміни комерційно доступними для цілей тваринництва.

Номенклатура модифікованих крохмалів поповнюється щодня, їхній рахунок іде на тисячі. Основними технологіями, що змінюють нативний крохмаль, є: екструзія, термообробка, окиснення крохмалів, опромінення крохмалів інфрачервоним промінням, офосфорування крохмалів тощо. Модифікація крохмалів виконується з метою найкращим чином пристосувати продукт для досягнення функціональних властивостей. Наприклад, без окисленого крохмалю неможливо було б зробити морозиво, а в соках модифікований крохмаль використовують для надання текстури (відчуття м’якоті).

Сьогодні неможливо було б уявити світ без полімеризованих крохмалів. Це, насамперед, таблетки в упаковці, придатній для ковтання. Постачання амінокислот і вітамінів ВРХ у такий спосіб, щоб поживні речовини не деградували в рубці жуйних, а досягали сичуга для виконання роботи – це дає змогу істотно зменшити конверсію кормів у молоко та м’ясо, а, отже, знизити собівартість продуктів. Полімеризований крохмаль – це також покриття для меблів і дверей під деревину.

“З цього маленького списку продуктів переробки, українські компанії зможуть знайти продукт для розвитку власного бізнесу з переробки”

Меню