Спонсор

Експерти

Медіа підтримка

Матеріали конференції

Тема глибокої переробки зернових вже отримала певне охоплення, має ряд прихильників і навіть затятих шанувальників в Україні. На додаток до цієї теми ми візьмемо на себе сміливість визначити нове для нашої території поняття – біоекономіки. Цей напрямок дозволив би зернову й елеваторні галузі вивести на новий рівень, включити в ланцюжок більш високих технологій і значно розширити горизонти бізнесу.

Біотехнологічне виробництво відноситься до високо технологічних галузей, велика частина підприємств зосереджена в промислово розвинених країнах. Трохи менше половини світового виробництва biotech продуктів припадає на компанії США. Великими виробниками є ЄС: Німеччина, Франція, Великобританія, Японія і Канада. В останні роки зростають ринки biotech країн Тихоокеанської Азії, в першу чергу, Китай, В’єтнам і Індонезія.

Виходячи з існуючих глобальних проблем (вичерпність викопних ресурсів, забезпечення постійно зростаючого населення продуктами харчування і ліками, забруднення навколишнього середовища і т. Д.) Виникла необхідність пошуків альтернатив хімічній сировині і хімічних технологій, заміни традиційного виробництва шляхом використання біотехнологій, біопродуктів і біопроцесів, результатом чого є розвиток біоекономіки.

Вести мову про формування біоекономіки в Україні досить проблематично: за обсягом біотехнологічної продукції в 2011 році Україна перебувала на 70 місці, виробляла всього близько 0,2% всієї біотехнологічної продукції світу, тоді як світовий лідер США – 40%.

На сучасному етапі розвитку суспільства ресурсоефективність і життєздатна біоекономіка є локомотивом прогресу, в першу чергу, в сільському господарстві і харчовій індустрії, мають тенденцію до подальшого зростання в силу збільшення чисельності населення планети (2020 р.- 7 млрд, 2050 г. – 9 млрд людей).

Бюлетень:

Фото звіт:

Меню